spot_img
10.7 C
Konya
spot_img
Ana SayfaEkonomiAsgari ücrette kritik toplantı! Bakan Işıkhan, pazartesi günü TÜRK-İŞ ve TİSK başkanlarıyla...

Asgari ücrette kritik toplantı! Bakan Işıkhan, pazartesi günü TÜRK-İŞ ve TİSK başkanlarıyla görüşecek

Dün asgari ücrete ara zam için bir araya gelen komisyondan rakam çıkmadı. Gelişmeler dikkatle takip edilirken Çalışma Bakanı Vedat Işıkhan, pazartesi günü TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay ve TİSK Başkanı Özgür Burak Akkol ile görüşecek.

Asgari ücrete ara zam için çalışmalarına dün resmen start verildi. Tespit komisyonu ilk toplantı için dün saat 14.00’te Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda bir araya geldi.

“BAYRAMDAN ÖNCE BİTMESİNİ BEKLİYORUZ”

Yaklaşık 1 saat süren toplantı sonrasında ilk açıklama TÜRK-İŞ Heyet Başkanı Veli Solak’tan geldi. Solak, “Bayramdan önce bitmesini bekliyoruz. Toplantı yarın da olabilir, herhangi bir tarih yok. Talebimiz bir an önce bu toplantının bitmesi. Ev kiralarına, hayat pahalılığına göre asgari ücretin güncellenmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

PAZARTESİ GÜNÜ GÖRÜŞECEKLER

Süreç dikkatle takip edilirken dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Çalışma Bakanı Vedat Işıkhan, pazartesi günü TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay ve TİSK Başkanı Özgür Burak Akkol ile görüşecek. Toplantı saat 14.00’te başlayacak.

KOMİSYON KARARI CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A İLETİLECEK

Öte yandan dünkü Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nunda işçi, işveren ve hükümetten 5’er temsilci yer aldı. İşçi kesimini TÜRK-İŞ, işverenleri de Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu temsil etti. Görüşmenin ardından komisyondan çıkan karar Cumhurbaşkanı Erdoğan’a iletilecek. Erdoğan’ın inisiyatif kullanarak son bir dokunuş yapması beklenen asgari ücret rakamı kamuoyuyla paylaşılacak.

spot_img

son yazılar

daha fazla

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz