spot_img
11.2 C
Konya
spot_img
Ana SayfaGenelİşine gelmeyince Batıyı örnek almıyor tabi! Kılıçdaroğlu'ndan istifa açıklaması geldi.

İşine gelmeyince Batıyı örnek almıyor tabi! Kılıçdaroğlu’ndan istifa açıklaması geldi.

Yunanistan’da seçimi kaybedince istifa eden Alexis Çipras’ın kararı sonrası gözler 12’nci mağlubiyetini alan Kemal Kılıçdaroğlu’na çevrildi. Muhalefet lideri konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Alınacak bazı kararların Türkiye’ye maliyeti ağır olabilir.” yorumunda bulundu.

Çipras’ın kararı soruldu

Independent Türkçe yazarı Ali Kemal Erdem’e röportaj veren Kılıçdaroğlu, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Erdem, Yunanistan’daki seçimlerle ilgili, “Yunanistan’daki sol parti SYRIZA’nın lideri Çipras beşinci seçim mağlubiyetinin ardından partideki görevinden istifa edince sizin istifa etmemeniz daha çok eleştirilmeye başlandı. Ne diyorsunuz bu eleştirilere?” sorusunu yöneltti.

Kemal Kılıçdaroğlu ise şöyle yanıt verdi:

Her eleştiriye saygı duymak benim görevim. Bu konudaki düşüncelerimi kamuoyu ile paylaştım. Önceliğim gemiyi fırtınalı denizlerden çıkarıp güvenli limana ulaştırmak. Türkiye’nin içinde bulunduğu koşulları düşünmeden –ki bununla otoriter bir yönetimin kıskacında olan bir Türkiye’yi kastediyorum, Yunanistan’da böyle bir tablo yoktu- alınacak bazı kararların hem Türkiye’ye hem de Partiye maliyeti ağır olabilir. Ayrıca alınacak her kararın Parti içinde (kamuoyu önünde değil) sağlıklı bir zeminde görüşülmesi tartışılması lazım. Bunu yapmaya da özen gösteriyorum.

spot_img

son yazılar

daha fazla

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz