spot_img
14.7 C
Konya
spot_img
Ana SayfaGenelKemal Kılıçdaroğlu’ndan ‘cücük’ söylemi için cevap!

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan ‘cücük’ söylemi için cevap!

Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, son günlerin çok konuşulan ‘soğan, cücük’ konusuna sosyal medya hesabından çarpıcı bir yanıt verdi.

“ESKİDEN BUNLARI SURETİ BİZDEN OLANLAR YAPARDI”

Sık sık yaptığı açıklamalarda soğan fiyatlarını eleştiren Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da sosyal medya hesabından, kendisine yönelik ‘soğan’ ve ‘cücük’ söylemleri ile ilgili açıklama yaptı.

Kılıçdaroğlu paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

* Soğan, cücük hakaretleri ediliyor. Soğan kafalı diye paylaşım yapıyorlar. Ben neyin huzurundayım biliyor musunuz? Eskiden bunları sureti bizlerden görünenler yapardı. Makarnacı, kömürcü diye alay edilirdi fakirle fukarayla. Çok şükür onları aramızdan uzaklaştırmayı başardık.

* Çok zor oldu ama başardık, vallahi de billahi de. Biz halkçı olma mücadelesi verdik ve kazandık. Saraylılar ise zenginleşti. Çok zenginleşti. Artık fakirle fukarayla alay ediyorlar. Soğan, peynir, yağ onlar için komik şeyler. Allah’ımıza şükürler olsun ki, biz değiştik.

ESKİŞEHİR KONUŞMASINDA DA ‘SOĞAN’ VARDI

Eskişehir’e giden Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, kentte büyük coşkuyla karşılandı. Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı da Kemal Kılıçdaroğlu’na eşlik etti. Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları şöyle:

SON KURUŞUNA KADAR ALACAĞIM

Türkiye’yi barıştıracağız. Kucaklaşacağız. Hep beraber kucaklaşacağız. Herkesin aşının, işinin olduğu, herkesin işine huzurla gittiği güzel bir Türkiye inşa edeceğiz. Bunları söylediğim zaman parayı nereden bulacaksın diyorlar. Sen beşli çetelere bulurken para var, vatandaşa gelince para yok. Onlardan o paraların tamamını son kuruşuna kadar alacağım ve millete vereceğim.

spot_img

son yazılar

daha fazla

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz