spot_img
14.7 C
Konya
spot_img
Ana SayfaKonyaKonya'da 2. Tarihi Bedesten Alışveriş Günleri coşkuyla başladı

Konya’da 2. Tarihi Bedesten Alışveriş Günleri coşkuyla başladı

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl ikincisini düzenlediği “Tarihi Bedesten Alışveriş Günleri” büyük bir coşkuyla başladı. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya’dan ve Konya dışından herkesi “Tarihi Bedesten Alışveriş Günleri”ne davet etti.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen “Tarihi Bedesten Alışveriş Günleri” başladı.

Kapu Camii’nde kılınan Cuma namazının ardından Bedesten içerisinde Konya Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı eşliğinde kortej yürüyüşü gerçekleştirildi. Yürüyüşün ardından Konya İl Müftüsü Ali Öge’nin yaptığı dua ve kesilen kurdeleyle “Tarihi Bedesten Alışveriş Günleri”nin açılışı gerçekleştirildi.

“Bedesten ticari ve sosyal anlamda Konya’nın en önemli merkezlerinden”

Açılışta konuşan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, bir geleneği yaşatmak adına Tarihi Bedesten Alışveriş Günleri’ni gerçekleştirdiklerini söyledi.

Bedesten bölgesinin Konya’nın kalbi konumunda olduğuna dikkat çeken Başkan Altay, “Hem ticari hem de sosyal anlamda Konya’nın en önemli merkezlerden birisi burası. Özellikle son dönemde yapılan restorasyon çalışmalarıyla Bedesten’de ve Türbe Önü Çarşılarındaki alışverişi yeniden canlandırmaya gayret ediyoruz.

Bu yapmış olduğumuz festival de aslında özellikle Konyalıların tekrar Bedesteni keşfetmeleri, yeniden çocuklarıyla, aileleriyle buradan alışverişin keyfini yaşamaları ve Konya’nın ruhunu yaşamaları adına çok önemli” diye konuştu.

spot_img

son yazılar

daha fazla

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz